POZOR - AKTUALITA - VELMI DŮLEŽITÁ INFORMACE :
Sbírka víček skončila, prosím, již nesbírejte.

Velmi si vážím všech, co nám díky víčkům tak dlouho pomáhali. V současné situaci, kdy v ČR funguje již pouze jedna firma, která víčka vykupuje a kdy si vše svážíme ze sběrných míst a do sběrny odvážíme sami, se nám už vůbec časově ani finančně nevyplatí víčka řešit. :-(

Mě osobně to velmi mrzí, ale už se to opravdu nedá realizovat.

JEŠTĚ JEDNOU VŠEM OBROVSKÉ DÍKY!

 

2.4.2019 - DŮLEŽITÁ INFORMACE - ZMĚNA TELEFONNÍHO ČÍSLA MAMINKY! Původní (603502189) je zrušeno a funguje nové -
703 84 99 77. 

!!! INFORMACE PRO SBĚRAČE VÍČEK - je konec roku 2018 a my jsme se nevzdali a stále ještě sbíráme !!

S platností od 1.9.2017 již nebereme víčka od pivních sudů !!! Prosíme také sběrače, aby byli tak hodní a nedávali mezi víčka jiný materiál, jako například baterie, kovová víčka a gumová či celofánová těsnění.

VÍČKA STÁLE SBÍRÁME A BUDEME VDĚČNI ZA KAŽDÉ NOVÉ SBĚRNÉ MÍSTO.
PROSÍM, KONTAKTUJTE NÁS BUĎ
NA TEL. 703 84 99 77, 702 820 717
NEBO NA E-MAILU KAROL.RUDOLFOVA@SEZNAM.CZ   
MNOHOKRÁT DĚKUJEME !

Sběrným místům rádi dodáme speciální pytle přímo na víčka :-)
 

NIKÝSKŮV PROJEKT PODPORUJE SPOLEČNOST WEBNODE A MY JÍ TÍMTO ZE SRDCE DĚKUJEME !

 
 

 

Projekt je zaštítěn společností AVE VIA pod číslem 11300005.

Tento projekt je schválen Krajským úřadem ve Zlíně jako samostatná veřejná sbírka pod číslem jednacím KUZL 39058/2013.
Číslo účtu je 2600358304/2010 a variabilní symbol je 11300005.

 

Vítejte na stránkách malého Nicoláska

Nikdy jsem si nemyslela, že bych zrovna já tvořila takové webovky. Dostali jsme se ale do situace, která mě přesvědčila o opaku... Nikýsek je dnes již osmiletý chlapec. Dvojčátko, které, bohužel, nemělo zrovna moc štěstí. Narodil se přirozenou cestou spolu se svojí naprosto zdravou sestřičkou Sandrou. Celé těhotenství bylo bezproblémové a ukázkové, obě děti byly donošené a zcela v pořádku.

Vše se, bohužel, odehrálo při porodu a po porodu.

Dnešní souhrn jeho diagnóz je takový: dětský autismus, Arnold-Chiariho malformace, DMO, celková svalová hypotonie, výrazné opoždění mentální i fyzické. Nikýsek donedávna nechodil a dodnes nepromluvil. Je 24 hodin denně na plenách. Ve třech letech podstoupil dekompresi zadné jámy lební, aby mu umožnili lepší průtok mozkomíšního moku.
Od začátku bojovat s jeho nemocemi a maximálně mu pomoci. ......první naděje nám svitla v dubnu 2013. Do té doby jsme vyzkoušeli rehabilitace, opakované pobyty v lázních, chirofonetiku a další způsoby, které ovšem neměly velký úspěch. Teprve léčebný pobyt u paní doktorky Augustinové přinesl obrovské výsledky !!! V únoru  roku 2014 začal Nikýsek SÁM CHODIT !!!!!! Více nformací zde: https://www.dr-eva-therapy.sk/sk/uvod

Více o této léčbě najdete v záložce Aktuálně.

 

Nyní se zaměřujeme na zdokonalování jeho hrubé i jemné motoriky a hlavně na to, abychom společnými silami zvládali jeho autismus. Niky nemá pud sebezáchovy, utíká, kam se mu zachce ( auta na silnici nevnímá, museli jsme pryč z pronájmu, kde nebyl plot, protože nemohl ani ven. Museli jsme najít bydlení bez pater, protože je schopen otevřít okno a malér by byl na světě. Nerozumí tomu, že se nachází vysoko).


Jediný, koho poslouchá, je tatínek a naše paní asistentka. Nejhorší je to s babičkou, ta ho už fyzicky nezvládne, protože Nikýsek má velkou sílu a přepral by dvě babičky. Navíc je v té chůzi čím dál rychlejší a babi ho nedohoní. Umí utéct i z kočárku a to je pak mazec......taky balkón, schody a okna jsou pro maminku hodně velký strašák, pořád zkoumá, jak je zajistit, aby se náhodnou něco nestalo.
Chceme zjistit,  jak s ním komunikovat (kartičky nezabírají, je mu jedno, co je na nich namalované), jak docílit toho, aby promluvil.....je to běh na hodně dlouhou trať, zatím jsme na začátku....moc rádi bychom jeli k paní doktorce ještě několikrát, co nejvíckrát to půjde, protože nám skutečně moc pomáhá.

Nikýsek jí bezlepkovou a bezmléčnou stravu, což taky není finančně nejoptimálnější, ale pomáhá mu detoxikovat a nezanášet jeho už tak vakcínami hodně zanesený organismus dalšími látkami, které do jeho tělíčka nepatří.

PojNavštívili jsme také paní doktorku Elekovou, která dokáže zbavovat tělo těžkých kovů, které do sebe dostalo, bohužel, právě očkováním a které velmi negativně působí na mozek. Více zde: https://www.lecivacesta.cz/

Již přes rok jezdíme s Nikýskem do Prahy na kraniosakrální terapií, na kterou reraguje moc dobře, po sezení je klidnější, pustí terapeuta do hlavičky....terapie působí velmi prospěšně, co se týká fyzické stránky - Niky téměř není nemocný, CS systém funguje bezvadně.

 

Objevili jsme naprosto geniální záležitost, která se jmenuje Aplikovaná behaviorální analýza - ABA terapie. Je to NIkyho velká naděje, ale zatím nedostupná ( pouze na Slovensku nebo formou intenzivní terapie - 3x denně v Praze. Terapie je hodně finančně náročná a my pevně doufáme, že bude v budoucnu dostupná i v našem kraji a my budeme moci Nikýska zapojit.
Velmi nám pomáhají peníze z nasbíraných víček. protože bez nich bychom si terapii nemohli dovolit.

 

Prosíme hodné lidi o pomoc....

Již 4. rok nám lidé sbírají plastová víčka a my opět MOC DĚKUJEME VŠEM !!
 
 
Je také možné poslat malému i finanční příspěvek, ale nechceme směřovat shromažďování peněz na léčbu tímto směrem (máme k tomu svoje důvody). Pokud ale přece jen někdo bude chtít, příspěvek je možno odeslat také na konto nadace Ave Via, č.ú. 2600358304/2010, variabilní symbol 11300005.

Hlásí se mi noví a noví lidé, kteří chtějí pomoci se sbírkou víček - chtěla bych všem poděkovat za ochotu a jejich laskavost a poprosit další, kteří by nám chtěli touto cestou pomoci, aby mě kontaktovali prostřednictvím formuláře na tomto webu, e-mailem nebo po telefonu. Ozvu se vám a dohodneme podrobnosti.

Velice vám děkujeme a neskutečně si vážíme pomoci každého z vás.....


 


 

 

 

 

SBĚR VÍČEK PRO NIKÝSKA:

Pokud byste i vy chtěli Nikymu sběrem víček pomoci, prosíme, kontaktujte nás na e-mailu, telefonu nebo prostřednictvím formuláře tady na webu. Velmi děkujeme !!!

Klíčová slova: Sběr víček Praha, Sběr víček Mladá Boleslav, Sběr víček Liberec, Sběr víček Jilemnice, Sběr víček Jičín, Sběr víček Semily, Sběr víček Trutnov, Sběr víček Jičín, Sběr víček Hradec Králové

 

Novinky

PayPal - pro Gandalfa

29.04.2013 09:23
Dobrý den, dnes mi přišel požadavek či prosba, zda bych nemohla vytvořit účet u PayPal. Prosím, Gandalfa, zda by se mi neozval přímo ze své mailové schránky - odpověď se mi vrací jako nedoručitelná :-( Moc děkuji

Poděkování dárcům - 24.4.2013

24.04.2013 21:04
Mnohokrát děkujeme paní Janě Urbanové za příspěvek !!!!

Poděkování dárcům !!!

23.04.2013 23:17
  Hezký večer všem, moc a moc děkujeme Michalovi Vackovi, Věrce Vlčkové a Silvě Tomiové za příspěvek!!!! Velmi si toho vážíme. Za Nikýska ještě jednou veliké díky !!!!!!

Poděkování a mráčky na nebi

21.04.2013 21:31
Chtěla bych moc poděkovat vám, mí přátelé, kterým jsem na Facebooku pozvání na událost poslala a kteří jste odklikli účast. Velmi si toho vážím. Setkala jsem se, bohužel, i s velkým nepochopením ze strany některých maminek z Jičína (jedná se o jednu uzavřenou skupinu ), v nichž se někteří dokola...

Informace o léčbě

20.04.2013 15:06
Paní doktorka  Eva Augustínová je egyptská lékařka slovenského původu. V Africe působí již  29. rok. Vypracovala vlastní unikátní holistickou léčbu - po tisíciletí úspěšně používané orientální metody a fytoterapeutika dokázala skloubit s poznatky klasické medicíny, kterou posunula o...
<< 1 | 2 | 3
https://www.svetzviratek.cz/

Anketa

Jsou pro vás informace na webu dostačující? Co byste si přáli zveřejnit nebo doplnit? Napište nám na e-mail :-)

Ano, informace nám stačí (2 615)
46%

Ne, potřebuji doplnění ( v tomto případě, prosím, napište na mailík ). (3 051)
54%

Celkový počet hlasů: 5666