Je září 2017. Nikýsek chodí čím dál lépe a dokonce umí i běžet - sice po svém, ale obě nohy jsou ve vzduchu :-)
Nastoupil nám do 1. třídy speciální školy v Jičíně v Soudné a moc se mu tam líbí.
Hodně bojujeme s projevy autismu - má šílené období vzdoru a tříská se vším, co mu přijde pod ruku. Miluje dveře a jejich vrzání, také, bohužel, miluje kočky a jejich chlupy ve své dlani. Dobře ví, že nesmí trhat chlupy ani třískat dveřmi, ale jeho touha je silnější, než veškeré zákazy :-( Pereme se s pláčem a s příkazy a vysvětleními, které sice chápe, ale nerespektuje.
Bohužel stále neřekl ani slůvko a plínky jsou naším věrným společníkem.
Dostali jsme se k aplikované behaviorální analýze a já moc lituji toho, že není nikdo v naší blízkosti, s kým by se dalo spolupracovat, Je to veliká věc a obrovská naděje pro Nikýska. Pevně doufám, že se zadaří a v budoucnu bude nějaký terapeut i blíže k nám. Je to fantastická věc a my jsme plni naděje, že promluví a dokáže vyjádřit své potřeby, dokonce je veliká šance, že ho odplenkujeme.

 

Je říjen 2014 a Niky má za sebou i druhou léčbu. Kdo to ještě neví, tak poslouchejte - Nikýsek SÁM CHODÍ !!!! Dokonce začíná zkoušet běhat :-D Prostě je to úžasné a jedinečné, je to obrovský krok kupředu, rozumí, co po něm chceme, umí se s pomocí svléknout a obléknout...

Teď máme doma chodícího hypotonického ( ale už ne tolik ) AUTISTU. No a tohle slovo znamená mnohé a není zrovna moc růžové. Pořád nepromluvil a začíná si tvrdě prosazovat svoji. Poslouchá jen tatínka a jak není po jeho, je zle. Nic nezmůžeme zvyšováním hlasu, dát mu na zadek je zcela k ničemu. Když něco nechce, lehne si na zem a hystericky se vzteká, má velkou sílu a dá hodně práce, abychom ho zmohli. Po druhé léčbě se zase zlepšil motoricky, teď tady sedí na autě a sám jezdí :-) Budeme hodně makat na tom, abychom zklidnili ty emoce, aby nám ještě víc rozuměl a začal s námi nějakým způsobem komunikovat. Nebude to lehké, nemá rád pokyny a příkazy, budeme na něj muset jinak, ale on to zvládne a my taky!

 

První, velmi úspěšnou léčbu má Nicolásek díky vám všem za sebou. Udělal během krátké doby obrovský kus práce a veliký pokrok. Záznamy najdete na videích na Youtube - odaz tady na webu.

Opakování pro něj bude velkým přínosem a my bychom byli moc rádi, kdybychom mohli k paní doktorce ještě několikrát.
Proto vás prosíme, sbírejte mu víčka i nadále, on si to obrovsky zaslouží...

Všem velmi děkujeme !!